Klaipėdos m. sav. etnokultūros centras (Daržų g. 10) uostamiesčio gyventojus ir svečius kviečia pažvelgti iš arčiau į Velykų atodangas, kurias atpažinsite Klaipėdos etnokultūros centro Velykiniuose renginiuose.

Edukacinėse dirbtuvėse bus galima išmokti kūrybiškų ir praktiškų dalykų. Pavyzdžiui, suverti jaukius dirbinius iš šiaudų: šiaudinį sodelį Velykoms (balandžio 2 d. 10 val.) bei šiaudinį paukštelį (balandžio 9 d. 11 val.). Kad velykiniai pusryčiai būtų skanesni, raginame namų, stalo erdvę pasipuošti savo pačių vertu magišku sodeliu su jame įkurdintu paukšteliu. Etnokultūros centre taip pat vyks ir natūralių smilkalų iš lietuviškų žolių rišimo užsiėmimas – „Apie smilkalus su „Pelkių žole“ (@PelkiuZole) (balandžio 2 d. 11 val.). Tai pakankamai praktiška edukacija, kadangi smilkalai gali būti panaudojami ne tik atmosferai sukurti, bet ir turėti gydomųjų, kitokių aromaterapinių savybių. Na, o mėgstantys prisiliesti prie molio, keramikos dirbtuvėse turės galimybę nusilipdyti ir nusiglazūruoti dekoratyvinį avinėlį (balandžio 6 d. ir 13 d. 17.30 val.). Visos edukacijos mokamos, būtina išankstinė registracija – (8699) 06591.

Šiemet „užderėjo“ gausus būrys velykaičių marginimo vašku užsiėmimų: balandžio 8 d. 16.00 val.; 9 d. – 10, 12 val.; balandžio 11, 12, 13 d. 17.30 val. Į edukaciją reikėtų atsinešti 2–3 virtus kiaušinius. Užsiėmimai mokami, privaloma išankstinė registracija – (8 46) 310022.

Kovo-balandžio mėn. I–V 9–13 val. kviečiame registruotis į edukacijas ikimokyklinėms vaikų ir 1–5 kl. moksl. grupėms – „Zuikio velykaičiai“. Užsiėmimų metu vaikai susipažins su Šv. Velykų papročiais ir tradicijų elementais, sužinos apie margučių simboliką, jų tradicinius marginimo būdus. Žinoma, užsiėmimuose bus žaidimų ir ratelių, o kaipgi be jų? Edukatorė – Ingrida Žmijauskienė. Užsiėmimo trukmė – 45 min. Minimalus dalyvių kiekis vienoje edukacijoje: ne mažiau nei 15 vaikų / moksleivių. Laikas derinamas registruojantis tel. (8 46) 310022.

Velykų atodangose išvysite ir velykaičių parodą „Džiugus margumas“ (paroda veiks nuo balandžio 8 d. iki gegužės 8 d.). Jungtinėje ekspozicijoje pamatysite net trijų kartų liaudiškąją marginimo tradiciją puoselėjančių kūrėjų – Angelės Rauktienės, Astos Grušelionienės, Petro Armono – darbus. Velykinė paroda „Džiugus margumas“ veiks Klaipėdos Meno kiemo dirbtuvių vitrinoje (Daržų g. 10).

Galop, kviečiame Jus ir į Atvelykio šventę arba vaikų Velykėles (balandžio 24 d., 14 val.), kurios įvyks Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ir Meno kiemuose (Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4).

Bičiuliai, paskubėkite registruotis į edukacines veiklas, nes vietų skaičius ribotas. Žinoma, laukiame Jūsų ir kituose renginiuose, nekantraujame pasimatyti ir viliamės, kad Velykos atidengs tai, kas, iš tiesų, svarbiausia.

***

Renginių metu privaloma laikytis LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų, dėvėti respiratorius. Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas nuotraukose ar vaizdo įrašuose, šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medija priemonėse.

 

Pagarbiai,

Žydrūnas Vičinskas

Viešųjų ryšių koordinatorius

Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras

Daržų g. 10, LT-91246 Klaipėda

Mob. tel. nr. +370 69370870

z.vicinskas@etnocentras.lt

www.etnocentras.lt

Back to top