Nuo balandžio 8 d. iki gegužės 8 d. Klaipėdos Meno kiemo dirbtuvių (Daržų g. 10) vitrinoje išvysite velykaičių parodą „Džiugus margumas“. Jungtinėje ekspozicijoje pamatysite net trijų kartų liaudiškąją marginimo tradiciją puoselėjančių kūrėjų – Angelės Rauktienės, Astos Grušelionienės, Petro Armono – darbus.

 

Šis bei tas įdomaus apie parodos darbų autorius:

    Angelė Rauktienė – margučių ir kraičio skrynių margintoja, novelistė, Lietuvos liaudies meno tradicijų puoselėtoja. Angelė kuria kartu su savo vyru Vytautu Raukčiu, bet kiekvienas dirba tai, ką geriausiai sugeba ir išmano. Vytautas gamina medžio skulptūras, tekina medinius indus ir kitus namų apyvokos daiktus, kraičio skrynias ir medinius kiaušinius, kuriuos margina Angelė. Raukčiai pirmieji pažvelgė į margučius kaip į mūsų kultūros paveldą ir pradėjo puoselėti šią tautodailės tradiciją.

 

    Asta Grušelionienė – Taškelis, brūkšnelis, du taškeliai, penki brūkšneliai… nesibaigiantis šokis ant kiaušinio lukšto. Taip gimsta paukščio pėdelės, saulutės, žalčiukai, rūtelės sūkuriukai ir paprastas vištos, anties ar žąsies kiaušinis tampa margučiu. O kiekvienas ženklelis neša savo žinią: linkiu Tau sveikatos, laimės, skalsos…

 

    Petras Armonas – jaunosios kartos margintojas, jau spėjęs pasižymėti, kaip etninės kultūros puoselėtojas bei išmanytojas. P. Armonas 2021 m. tapo trečiosios Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados nugalėtoju. Nepaisant jauno amžiaus (šiemet 14 m.) jis jau – patyręs liaudiškosios kiaušinių marginimo tradicijos meistras. Nuo 2017 m. kasmet aktyviai dalyvauja Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“, pristatydamas savo margučius bendraamžių grupėje laimi prizines vietas.

 

Kviečiame Jus ateiti prie Klaipėdos Meno kiemo dirbtuvių (Daržų g. 10) vitrinos ir pamatyti šį džiugų velykaičių šokį, tarytum spalvotą margumą, suvytą net iš trijų kartų talentų.

 

Pagarbiai,

Žydrūnas Vičinskas

Viešųjų ryšių koordinatorius

Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras

Daržų g. 10, LT-91246 Klaipėda

Mob. tel. nr. +370 69370870

z.vicinskas@etnocentras.lt

www.etnocentras.lt

Back to top